O autorovi

Říká se, že život se má prožít naplno. A tak jsem na čisté plátno svého žití postupně nanášel pestrobarevné barvy z palety osudu, snah, studia a snad lze říci až renesančního pojetí mých zájmů. V prvopočátcích jsem se orientoval spíše technickým směrem. Po vystudování takto zaměřených škol mě uchvátiil vývoj počítačů. Po jedenácti letech nadšení, poznávání a tvůrčí práce s počítačovou technikou jsem napomohl k systému, který dodnes řídí atomovou elektrárnu a několik výrobních procesů.

Prý se technika a umění neslučují. Nevěřte tomu. Oboje člověka obohacuje, jedno podtrhuje druhé. Umění rozvíjí osobnost po citové stránce a působí na rozvoj tvůrčího myšlení. Mně tuto kreativitu dal tanec ve všech jeho rozmanitých podobách.

A tak po letech prožitých s technikou a dalších vyplněných studiem tance a jeho aktivním pěstováním, přišlo nezbytné. Jakési skloubení zkušeností z obou na první pohled neslučitelných protipólů. Začal jsem L.P: 1990 tvořit a vyrábět šperky. Výsledky mého snažení můžete i vy posoudit na těchto stánkách.

Technické studium:
Mechanik organizační a výpočetní techniky
SPŠE Pardubice
11let vývojové oddělení ZPA Čakovice

Taneční umění: (cca 1000 představení)
Experimentální skupina Franka Towena (jazz dance, tap dance, balet)
Impuls (6násobný mistr republiky, 2násobný mistr republiky v show dance, vicemistr Evropy…)
Imaginace (Černé divadlo)-hostoval v 80divadlech v Evropě (Německo, Francie, Itálie,Rakousko)
BUFO (vítěz festivalu ve Strážnici, Kyjově, Rožnově…)
Chorea Bohemica
Spolupráce s Národním divadlem, divadlem v Dlouhé)

Šperk:
Umělecko řemeslný obor zlatník-klenotník
Fasérský kurz.
 

Jaroslav Hrubý - šperkař
Made by WEBB Creative.